::Foto:: Relikvia sv. Cyrila aj v našej farnosti
V rámci prípravy na slávenie 1150. výročia príchodu svätých vierozvestov Cyrila a Metoda na naše územie, ktoré budeme sláviť v roku 2013, putuje relikvia sv. Cyrila po Žilinskej diecéze.
V nedeľu 25. septembra 2011 si ostatky vzácneho hosťa mohli uctiť veriaci v kostole sv. Michala Archanjela vo Veľkom Rovnom. Pred vstupom do chrámu stoja sochy svätých vierozvestov, ktoré dali vyhotoviť v minulom storočí naši predkovia.
Nedeľnú liturgiu sprevádzal chrámový zbor Glória z Nitry.
Fotografie: František Kmecik

::Foto:: Svätá omša za čitateľov časopisu Posol Božského Srdca Ježišovho
Každý prvý piatok v mesiaci v niektorej z farností Slovenska sa slúži svätá omša na úmysly za šíriteľov, odberateľov a prispievateľov časopisu Posol Božského Srdca Ježišovho. 2. septembra 2011 túto svätú omšu slúžil bývalý zodpovedný redaktor časopisu Posol Božského Srdca Ježišovho P. Jozef Šuppa, SJ vo farnosti Veľké Rovné v Žilinskej diecéze. Celebrant ďakoval Nebeskému Otcovi za osem rokov služby v tejto farnosti a zároveň to bola príležitosť osláviť jeho vzácne životné jubileum.
Fotografie: František Kmecik

::Foto:: Evanjelizačný koncert vdp. Jana Flajžíka vo Veľkom Rovnom